O kempingu

Informacje podstawowe o ośrodku

Teren jest zalesiony, zielony w pełni ogrodzony i dozorowany z bezpośrednim dostępem do zbiornika wodnego i plaży.

Woda I kl. czystości zasilana podziemnymi źródłami z zawartością leczniczej siarki, regularnie monitorowana przez służby sanitarne.

Do dyspozycji gości węzeł sanitarny, budynek gastronomiczny, kuchnia letnia, boisko do siatkówki , ławy, grille, paleniska i inne urządzenia dostępne w ośrodku.

 

Rezerwacja pobytu

Jest w zasadzie warunkiem przyjęcia na camping. Wynika to z naszej potrzeby informacji i sensownego lokalizowania i przygotowania terenu pod klienta.

Rezerwacja odbywa się zazwyczaj telefonicznie i jest bezpłatna. Taką formę rezerwacji cenią sobie nasi stali klienci, których można tu spotkać zawsze w tym samym , ulubionym  miejscu biwakowym / uwaga na e-maile w sezonie odpowiadamy z opóźnieniem /.

Zalecamy kontakt telefoniczny.

 

Rodzaj obsługiwanego klienta

Przyjmujemy tylko turystów ceniących sobie ciszę, spokój i kulturę bycia. Obowiązuje cisza nocna od 22 – 6 .

Loch Ness to wypoczynek rodzinny dlatego poszukującym głośnych nocnych zabaw i balang z góry dziękujemy to nie to miejsce i należy poszukać innego.

Dysponujemy, wydzielona tzw. STREFA SENIOR dedykowana dla osób bez dzieci.

Brak przestrzegania ciszy i zakłócania wypoczynku innym skutkuje wyproszeniem z ośrodka.

Uwaga ! Z racji obsługiwanego klienta / rodziny i osoby starsze / nie przyjmujemy młodzieży.

 

 

Wyżywienie we własnym zakresie:

Zakupy można dokonać, zamówić w lokalnym barze. Spacerkiem: – 500 m Lewiatan, ABC , Dino . Autem: 7 km od ośrodka sklepy: Biedronka, Tesco i inne. Na telefon: zamówić obiady i kolacje w zaprzyjaźnionych restauracjach, szerokie menu. Hamer Lunch, Kwadrans, Bistro Kwadrans Kierowca przywozi smaczne, gorące potrawy na wyznaczoną godzinę. Cena za obiad od 20 zł. Oferta w recepcji.

 

Pozostałe informacje częste pytania nowych gości:


Czy akceptujecie zwierzęta?

Tak. Jedyny warunek to aby pies nie był zagrożeniem dla odpoczywających szczególnie wszechobecnych dzieciaków. Każdy odpoczywający ma czuć się bezpieczny. Właściciel powinien posiadać kaganiec i smycz, wyprowadzać zwierzę za potrzebą poza teren campingu i sprzątać ewentualne nieczystości swojego pupila na terenie campingu. Na terenie campingu psy tylko na smyczy.

Chcę przyłącza elektrycznego czy jest taka możliwość?

Tak. Do dyspozycji punkty z przyłączami. Wtyczka standardowa / domowa / . Optymalna wystarczająca długość przewodu do swobody biwakowania to 15 – 30 m. Przewód elektryczny powinien być 3 żyłowy do pracy na zewnątrz sprawny technicznie!

Moc przyłącza standard 2000W Zalecamy. Czajniki tzw turystyczne moc  0.5-1 kw, ogrzewacze elektryczne tylko ze zmienną mocą 100 do 1.5kw. Uwaga. Mocniejsze nie będą pracować prawidłowo

Moc 16A maksymalny w wybranych lokalizacjach. / dopłata patrz cennik /.

Sprawdź przed wyjazdem swoje urządzenia elektryczne dużej mocy które planujesz zabrać na kemping. W okresie chłodnym zalecamy fabryczne gazowe instalacje grzewcze przyczep i kamperów. 

Jestem wędkarzem co z wędkowaniem?

Kilka propozycji i wariantów:

 • Do dyspozycji wędkujących jest cała linia brzegowa w granicach ośrodka. Są miejsca na wędkowanie na płyciznach i głębokiej wodzie. Tak dobrane aby można było wędkować w spokoju nawet gdy kąpielisko i plaża jest pełna. Do dyspozycji łódź wędkarska. Wędkowanie bezpłatne. Obowiązują ogólne zasady PZW.
 • Pozostała linia brzegowa ogólnodostępna zbiornika poza granicami campingu.
 • Drugi zbiornik wodny 25 ha administrowany przez PZW oddalony od campingu 4oo m.
 • Starorzecza Nidy 2km, rzeka Nida 3 km od kempingu
 • Mały stawik rybny na terenie ośrodka. Wejście za opłatą. Nie obowiązuje karta PZW.

Mam zarezerwowany, zgłoszony przyjazd. Do której godziny jest ważny?

W trakcie rezerwacji zawsze pytamy o planowaną godzinę przyjazdu. Jeśli się ona zmieni prosimy o pilny kontakt. Przyjazdy obsługujemy do godz 20. Późniejsze wjazdy koniecznie należy zgłosić i uzgodnić z recepcją. Wjazd po 22.00 Nocowanie na wewnętrznym parkingu ośrodka. Rano wjazd i rozkładanie się na zarezerwowanej miejscówce. Doba kempingowa kończy się o godzinie 12.00.

Wjazd na teren ośrodka przed godz. 12.00

Tak, jest możliwy i nie wymaga dopłaty. Jeśli zarezerwowana miejscówka jest już wolna można ją zajmować.

Koniec urlopu, weekendu i wyjazd po godz. 12.00

Możliwość przedłużenia pobytu w dniu wyjazdu jest możliwa, wymaga niewielkiej dopłaty ale zależy od stanu rezerwacji to samo dotyczy przedłużenia pobytu o kolejną dobę. Informacja w recepcji.

Przeczytałam na stronie. Co to jest " Cichy kącik i inne ulubione lokalizacje " ?

To takie miejsce na campingu nazwane przez naszych klientów. To dolny teren róg kempingu. Jeśli pole kempingowe jest ogólnie cichym miejscem to właśnie to miejsce z racji położenia jest chyba najbardziej ciche, ładne i atrakcyjne. Zazwyczaj odbywają się tam długie pobyty urlopowe. Innymi ulubionymi miejscówkami są tzw: " Zamek „ , " Taras „, " Górny Cichy Kąt „, " Polana " " Nad wodą" i inne.

 • Zamek – 26 lokalizacja niemal na wodzie i plaży a w cieniu drzew, obok pomost.
 • Taras – 29, 30, 31,32 to ciekawe miejsce panorama – widok : zbiorniki wodne, skałki jest to teren nie zadrzewiony. Lokalizacja na 2 – 3 przyczepy teren nasłoneczniony od rana do zachodu.
 • Górny Cichy Kąt – 7. Zlokalizowany w górnej części kampingu w części starego drzewostanu w pełni zacieniony z dogodnym wjazdem. Nadaje się na namioty, przyczepy i kampery. Polecane na długie urlopy dla ceniących sobie ciszę i intymność.
 • Polanka - 34,35,36,37,38,39,40 to miejscówki w części młodego drzewostanu z dość swobodną lokalizacją nadające się na długie i krótkotrwałe urlopy. Teren nasłoneczniony z półcieniem.
 • Nad wodą - 14  lokalizacja na 1 – 2 przyczepy bezpośrednio nad wodą ciekawa lokalizacja dla wędkarzy.
 • Dwie półki 27, 28 od strony wody, wysoki brzeg odgrodzony w centrum pola biwakowego a ze względu na kształt miejscówek / kwiaty , płotki, murki / jest intymnie.
 • Strefa Senior dla wymagających i osób starszych bez dzieci. 

Poza wymienionymi miejscówkami na pewno , każdy nowy nasz klient znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. W trakcie rezerwacji przyjazdu będziemy Państwu proponować lokalizację ale ostateczna decyzja należy oczywiście do Was w dniu przyjazdu na camping.  patrz - Mapka lokalizacji i dobór miejscówek

Kiedy są zloty karawaningowe? Czy wtedy też można przyjechać?

Zazwyczaj to początek i koniec sezonu. Terminy i program zlotów, spotkań ustalają kluby, bądź zaprzyjaźnione grupy załóg. Oczywiście, że można przyjechać. Ale trzeba się wtedy liczyć, że to zlot i może być trochę głośniej ale oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Wtedy zazwyczaj można się lokować w innej części kempingu.

Co to jest " postojowe " ?

To możliwość pozostawienia przyczepy na cały sezon i dojazdów do niej np. weekendowych lub korzystania z niej w sposób ciągły a wymienny np. z przyjaciółmi, rodzicami czy nawet teściową). Koszt postojowego to 9 zł. Postojowe warto zgłaszać na początku sezonu wtedy gwarantuje możliwość ciągłego postoju na danej parceli.

Co jest ciekawego w sąsiedztwie Loch Ness?

Najbliższe sąsiedztwo do kilkuset metrów: jaskinia gipsowa, skałki gipsowe, odsłonięcie geologiczne gipsów to pomniki przyrody.

Rezerwat Krzyżanowice / flora i fauna stepowa/. Rezerwat Grabowiec występuje miedzy innymi Gorejący Krzew Mojżesza. To doskonałe miejsce na leśne wyprawy rowerowe i grzybobrania, długie spacery. Pobliska rzeka Nida i spływy kajakowe, wędkarstwo.

Warte uwagi miejsca nieco dalej / 5-10 km / Sosna na " Szczudłach"., Ogród na Rozstajach, Wiślica i Bazylika Mniejsza, Chroberz i Pałac, Busko - Zdrój park zdrojowy i tężnia, Pińczów : Areoklub przeloty motolotnią i wiele innych ale nie sposób wszystkiego tu opisać. W recepcji dostępne są foldery, mapy i inne materiały turystyczne.

Inne zapytania. Odpowiemy telefonicznie lub e-mail